Domů > Zdraví > Doplňky stravy > Acai Berry

Acai Berry

Acai berry je brazilské bobulovité ovoce fialové barvy. Roste na palmách v deštných pralesích severní Brazílie. Má bohatou specifickou chuť i vůni, připomínající čokoládu a lesní plody. Acai Berry má vysoké nutriční hodnoty. Obsahují bohatý komplex vitamínů, minerálů a stopových prvků, omega 3, 6 a omega - 9 nenasycené mastné kyseliny (esenciální kyseliny), kyselinu galovou, protokatechiny, cyanidin, kumarin, flavonoidy, bílkoviny, vlákninu, rostlinné steroly, glykoproteiny a další.

Ovoce Acai má neuvěřitelně vysokou hodnotu antioxidantů, která je na světě jedinečná. Díky tomu je Acai považováno za jednu nejzdravějších potravin na planetě a bývá také označováno jako zázračné ovoce, ovoce bohů či superpotravina. Acai napomáhá snižovat škodlivé účinky volných radikálů, zpomaluje stárnutí organismu a vznik vrásek, dodává tělu potřebné vitamín a další výživově důležité látky. Doplňky stravy s acai berry jsou doporučovány při oslabené imunitě, vyšší fyzické zátěži, při stresu či snižování váhy. Kosmetika s acai berry působí pozitivně na stav pleti a zpomaluje proces stárnutí. Acai berry je hitem v trendech zdravého životního stylu.

Acai berry

Jedná se o brazilské ovoce, které roste na palmách v deštných pralesích. Jeho chuť i vůně jsou specifické, připomínají čokoládu a lesní plody. Acai berry má vysoké nutriční hodnoty. Obsahuje bohatý komplex vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E a E. Dále obsahuje minerály a stopové prvky, jako chrom, hořčík, zinek, železo, vápník, bór, fosfor, mangan, draslík, měď, molybden. Omega 3, 6 a omega - 9 nenasycené mastné kyseliny (esenciální kyseliny), kyselinu galovou, protokatechiny, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, bílkoviny, vlákninu, rostlinné steroly, glykoproteiny.

Acai má neuvěřitelně vysokou hodnotu antioxidantů, které je na světě jedinečná. Díky obsahu těchto všech látek je Acai považováno za jednu z nejzdravějších potravin na planetě. Nabízené produkty jsou z Acai Berry, které má podle testování ORAC nejvyšší hodnotu antioxidantů na světě, proto bývají tyto bobule označovány také jako zázračné ovoce, ovoce bohů či super-potravina. Díky antioxidantům může pomáhat snižovat škodlivé účinky volných radikálů, které mají svůj podíl na stárnutí organismu, tvorbě vrásek nebo vzniku chorob. Acai je doporučováno při oslabené imunitě, zvýšené fyzické nebo tělesné zátěži a také při stresu či snižování nadváhy. Acai je naprostým hitem v trendech zdravého životního stylu.

Vyberte si na FitZona.cz ten pravý doplněk stravy či kosmetiku s acai berry.

Pozitivní účinky, které může Acai berry mít na lidský organismus:

Vzhledem k obsahu antokyanů pomáhá toto ovoce bojovat se záněty, může pozitivně působit v boji s cukrovkou, srdečními chorobami, infekcemi, únavou či zažívacími problémy. Dále chrání srdce před onemocněním a snižuje cholesterol v krvi. (Zdroj: Boosting Your Immunity For Dummies, Dr. Wendy Warner, Dr. Kellyann Petruci)

Domorodé kmeny v Amazonii používají Acai k povzbuzení a posílení imunitního systému. Acai berry působí také regeneračně na epitelové buňky cévní stěny a zároveň zlepšuje jejich elasticitu. Tím může snižovat vysoký krevní tlak a celkově napomáhat jeho stabilizaci.

Studie Floridské univerzity naznačuje, že by tyto bobule mohly pomáhat i v boji s rakovinou, ale k potvrzení tohoto tvrzení bude potřeba ještě mnoho studií. (Zdroj:Boosting Your Immunity For Dummies, Dr. Wendy Warner, Dr. Kellyann Petruci)