Domů > Sport > Doplňky stravy pro sportovce podle působení > Kreatiny (Creatiny)

Kreatiny (Creatiny)

Fitness a posilování
Ostatní sporty a rekreační aktivity
Poradí vám Markéta Fussová
606 682 916
objednavky@fitzona.cz

Doplňky stravy s kreatinem tzv. creatiny zásobují svalové a nervové buňky energií. Užívání kreatinových doplňků zvyšuje svalovou koncentraci kreatinu, což zvyšuje svalovou sílu (hlavně při anaerobním výkonu) a zvyšuje svalovou hmotu (zadržuje ve svalech vodu).

V e-shopu FitZona.cz naleznete kreatinové suplementy za příznivé ceny. Jsou vhodné pro využití zejména v silových sportech. Při užívání kreatinu dochází k nárůstu svalů, váhy, síly a prodlouží se pracovní série. Můžete také očekávat nárůst dynamiky a celkově lepší psychickou a fyzickou kondici.

Kreatin je látka tělu vlastní. Je označován jako aminokyselina, i když se jedná o sloučení tří základních aminokyselin (argininu, methioninu a glycinu). Úkolem kreatinu je zvýšit přísun svalového paliva ATP do svalové buňky a tak ji energizovat a dodat schopnost lépe pracovat. ATP je jako zdroj energie využíván zejména u krátkodobého zatížení a zatížení silového charakteru. Výhodou užívání kreatinu je zvětšení již získaných svalů. Creatin totiž při přestupu do svalové buňky váže vodu, čímž je zajištěno její přirozené zvětšení.

Jak dávkovat kreatin?

Po dobu 5-ti týdnů užívejte každý den 20 g Creatine Monohydrate. Společně s kreatinem užívejte glukózu (nebo ribosou) a chrom v doporučených denních dávkách.

Kdy a jak creatin užívat?

Nejlépe je užívat kreatin 60 - 30 minut před tréninkem společně se sacharidy případně dalšími předtréninkovými doplňky. Druhou dávku kreatinu si dejte po tréninku opět s cukry, chromem či BCAA.
Společně s kreatinem neužívejte produkty s kofeinem a energizující přípravky, protože tyto mohou účinek kreatinu negovat.