Domů > Doplňky stravy Finclub > Schindeleho minerály

Schindeleho minerály

Schindeleho minerály jsou kamenná moučka bohatá na minerály a stopové prvky. Tyto látky jsou pro zachování zdraví člověka velmi potřebné, což bylo dokázáno i vědecky.

Minerály Schindeleho jsou účinným potravinovým doplňkem při vysokém krevním tlaku, cukrovce, osteoporóze, dně. Jejich užívání zlepšuje prokrvení koronárních cév po prodělaném infarktu. Slouží jako prevence srdečních příhod.

Minerály jsou přírodní doplněk stravy při revmatismu, polyartritidě, akutních i chronických zánětlivých onemocněních, svalových křečích a bolestech, bolestech zad a hlavy, migrénách, cévních potíží (navrácení elasticity cév), zlepšení prognózy bércových vředů, hnisavých kožních procesech, křečových žilách.

Tyto doplňky zdraví pomáhají v poúrazových stavech jako jsou zlomeniny kostí, vykloubeniny a výrony, při kožních potížích - byla pozorována výrazná zlepšení stavu psoriasis (lupenka) a různých vyrážek, zastavení vypadávání vlasů, úprava sexuální výkonnosti (přiměřeně věku).

Pokud jste často unaveni, hučí vám v uších, chcete si zlepšit paměť a koncentraci, Schindeleho minerály vám pomohou. Také jsou známy velmi dobré výsledky při příjmu těchto minerálů u lidí, kteří trpěli depresivními stavy, menstruačními potížemi a neuralgickými bolestmi.

Využití Schindeleho minerálů

Pleťová maska ze Schindeleho minerálů:

  • Pro mastnou pleť: Do misky smíchejte 1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody. Dobře promíchejte, až vznikne směs, kterou snadno rozetřete. Naneste ji a nechte působit minimálně 20 minut. Protože se voda velmi rychle odpaří, průběžně na masku přikládejte navlhčené dlaně.
  • Pro suchou pleť: V misce dobře smíchejte 1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody a oleje (např. jojobový, olivový, třezalkový). Až vznikne směs, kterou snadno rozetřete, naneste ji na obličej a nechte minimálně 20 minut působit. Když se začne maska rozpadat dříve, uhlaďte ji navlhčenými dlaněmi.

Schindeleho minerály detoxikují organismus - Již po pár dnech dochází k úpravě zažívání, dostavuje se pravidelná stolice, čistí se střeva a ledviny. Játra vylučují toxické látky z těla, člověk může mít i zvýšené jaterní testy. Za 2-3 měsíce by měla být znát velká změna k lepšímu. Projeví se to v lepší výkonnosti, soustředěnosti, zlepšuje se stav pleti. Může se zmírnit nebo zcela vytratit průběh různých alergií a ekzémů (je možné rovněž přikládat obklady).

Schindeleho minerály při léčbě Dny - Při Dně dochází k nadprodukci kyseliny močové, která pak krystalizuje v kloubech a jiných tkáních a ukládá se tam ve formě soli. Schindeleho minerály štěpí tyto soli kyseliny močové, a tak je uživatel během pár týdnů bez bolesti a může se pohybovat.

Schindeleho minerály při léčbě Cukrovky - Cukrovka je metabolické onemocnění charakterizované zvýšenou hladinou cukru v krvi (hyperglykémií). Schindeleho minerály snižují hladinu cukru v krvi. Po pár týdnech užívání se hodnoty cukru v krvi normalizují.

Schindeleho minerály při léčbě tlaku - Vysoký krevní tlak (hypertenze) je nebezpečný a je vždy nutno jej léčit. Opakem je nízký krevní tlak (hypotenze). Schindeleho minerály pomáhají srovnávat krevní tlak. Díky nim se nejen sníží vysoký krevní tlak, ale také normalizuje nízký tlak. Zároveň zmizí hučení v uších a nepříjemné návaly.

Schindeleho minerály při léčbě Osteoporózy - Osteoporóza, řídnutí kostí, je metabolické onemocnění, při kterém kostní tkáň řídne, je stále křehčí a náchylnější ke zlomeninám. Osteoporóza je charakterizována ztrátou kostních minerálů. Doplněním Schindeleho minerálů se pacientům s osteoporózou výrazně uleví, zbaví se bolestí a jejich kosti zesílí.

Schindeleho minerály při léčbě artrózy - Artróza (osteoartrosa) je bolestivé onemocnění kloubů, které velmi často postihuje lidi s nadváhou nad 50 let. Přísunem křemíku, který je bohatě obsažen v Schindeleho minerálech, se pacientům s artrózou výrazně omezí bolest a zlepší stav.

Schindeleho minerály a padání vlasů - Přestože je padání vlasů přirozenou součástí lidského života (projevuje se jím pravidelná výměna buněk) je ho možné ovlivnit. Přísunem Schindeleho minerálů lze padání vlasů zmírnit, nebo zcela potlačit. Vlasy budou po několikatýdenním užívání Schindeleho minerálů pevnější, nebudou se třepit a budou zdravé a to nejen na pohled.

Koupel ze Schindeleho minerálů - Pro celkovou koupel potřebujete 1- 2 hrsti Schindeleho minerálů. Během koupele vodu řádně promíchejte, aby se minerály usazené na dně vany dostaly do koupele. Minerály mohou vysušovat pokožku, proto doporučujeme zároveň s minerály olejovou lázeň.

Po koupeli se osprchujte a pokud je to možné „schněte na vzduchu“ nebo se zabalte do velké (staré a tmavé) osušky. Poté pokožku ošetřete tak jak jste zvyklí. Pokud máte doma novou vanu, je třeba použít protiskluzovou podložku. Schindeleho minerály jsou sice velice jemně mleté, ale mohou při tření fungovat jako smirkový papír.

Schindeleho Minerály pro zvířata

  • Pes - max 1g/15 kg tělesné hmotnosti /den (psi v růstu – poloviční dávku) – nasypat přes dužnaté krmivo, nebo přimíchat do krmiva. Je nutné zajistit dostatečné množství vody, aby mohl kdykoliv pít.

  • Kočky - špetku nasypat přes dužnaté krmivo, zajistit dostatečné množství vody na pití.
  • Kůň - 10g/70-100 kg tělesné hmotnosti /den dávka 10 g odpovídá 1 vrchovaté polévkové lžíci na koně/den. Minerály zamíhejte s vodou nebo přimíchejte do krmiva s melasou - člověk musí zkusit, co koně chtějí.

Jsou Schindeleho minerály nebezpečné?

I zde platí, všeho přiměřeně. Existuje studie, která se zabývala možností předávkování některými minerály při užívání Schindeleho minerálů. Roku 1994 bylo dokázáno, že složení a množství látek obsažené v 6 g (čajová lžička) minerálů je při denním užívání zdravotně nezávadné. Schindeleho minerály mohou tedy být užívány dlouhodobě, bez jakýchkoliv obav z předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy. Je však nutné dodržovat doporučené dávkování.

Zdroj: Robert Schindele - Schindeleho Minerály, 2001