Domů > Sport > Doplňky stravy pro sportovce > Tyčinky

Tyčinky

Fitness a posilování
Ostatní sporty a rekreační aktivity
Poradí vám Markéta Fussová
606 682 916
objednavky@fitzona.cz

Tyčinky pro sportovce vám pomohou zahnat hlad a dodat tělu to co před či po sportu potřebuje. V naší nabídce najdete proteinové tyčinky s vysokým obsahem bílkovin, sacharidové tyčinky plné jednoduchých a komplexních sacharidů, fitness müsli tyčinky, energetické tyčinky, masové tyčinky nebo sušené maso. Vybírat si můžete z různých příchutí.

Proteinové tyčinky

Jedná se o tyčinky s vysokým obsahem bílkovin. Jsou vhodné jako rychlá svačina pro silové i vytrvalostní sportovce. Tyčinky obsahují vysoký poměr plnohodnotných živočišných bílkovin ve formě mléčného proteinu, který je přirozeným zdrojem bílkovin pro člověka. Mléčná bílkovina je také základem pro výrobu syrovátkového a kaseinového proteinu. Tyto tyčinky využívají výhod obou těchto složek. Jsou pomocníkem ve snaze budování svalové hmoty, slouží k podpoře regenerace a k opravě poškozených tkání. Tyto tyčinky obsahují také vyvážený poměr aminokyselin a peptidových řetězců, které jsou ihned transportovány do krve a odstraňují tak pozátěžový katabolismus

.

Sacharidové tyčinky

Tyto tyčinky dodávají energii do organismu ve formě jednoduchých a převážně komplexních sacharidů. Konzumace komplexních sacharidů je vhodnou volbou, protože tyto sacharidy prudce nezvyšují hladinu krevního cukru, která je následována rychlým poklesem a „vlčím hladem“. Velké zastoupení v sacharidových energetických tyčinkách mají také ovesné vločky. Ty jsou přirozeným zdrojem vlákniny, která upravuje naše trávení a vstřebávání potravy. Sacharidové tyčinky jsou vhodnou volbou v energetické krizi, jako malá svačinka během dne, na cesty nebo pouze když vás honí mlsná. Obsahují malé množství tuku.